نشا رزماری

نام علمی: Rosmarinus officinalis

نحوه تکثیر: بذر ، نشاء

میزان مصرف در هکتار: ۳۰ هزار الی ۴۰ هزار

رزماری یا اکلیل کوهی: از قدیمی ترین گیاهان دارویی مورد استفاده انسان بوده،اسانس این گیاه سبب تنظیم گردش خون،ضد تورم، و ضد درد می باشد.در درمان رماتیسم کاربرد دارد.از گیاه دارویی رزماری در صنایع نوشابه سازی و غذایی و بهداشتی و همچنین در تهیه عطر و ادکلن استفاده می شود.رزماری در پارکها و فضای سبز به عنوان یک گیاه تزیینی کاربرد بسیار دارد.رزماری گیاهی خشبی و همیشه سبز و چند ساله می باشد .گیاه دارویی رزماری یا اکلیل کوهی در برابر سرما ،گرما و خشکی مقاوم می باشد.این گیاه دارویی را با هر گیاهی می توان به تناوب کشت کرد.در طول رویش به ۳۰ تا ۲۷۰  میلیمتر ابیاری نیاز دارد.تکثیر رزماری عمدتا از طریق قلمه های ریشه دار شده انجام می شود.از سال دوم به بعد می توان محصول را یک یا ۲ بار در سال برداشت کرد.عملکرد برگ از سال دوم به بعد حدود ۲ تن در هکتار است

تاریخچه گیاه رزماری:

در قرن پانزدهم، مردم شاخه هایی از اکلیل کوهی را منازل خود می سوزانیدند تا آنها را از مرگ سیاه (طاعون) حفظ کند .در جنگ جهانی دوم، اکلیل کوهی (رزماری) را به همراه سرو کوهی می سوزانیدند ، تا از بروز عفونت جلوگیری به عمل بیاید. در منزل اکلیل کوهی از گیاهانی است که در طباخی مورد استفاده قرار می گیرد. مزه تند آن گوشت گوساله سرخ شده را خوشمزه و غذای تهیه شده از مرغ و ماهی را لذیذ می نماید.

کاربردها:

پس از کشت، برگ‌ها، شاخه‌ها و گل‌های گلدار جهت استفاده استخراج می‌شود. از رزماری به عنوان گیاه تزئینی در باغ‌ها استفاده می‌شود. از برگ‌ها برای طعم دادن به غذاهای مختلف، مانند قیمه و گوشت سوخاری استفاده می‌شود.

برای سفارش و مشاوره ی رایگان جهت نشا رزماری می توانید با شماره های 09178347062 یا 09303109621 تماس حاصل نمایید.