نشاء استویا

 

نام علمی: Stevia  rebaudiana

نحوه تکثیر:  بذر ، نشاء

میزان مصرف در هکتار : 60-50 هزار

نشاء استویا گیاهی بسیار مناسب برای کاشت، داشت و برداشت است. نشاء استویا نیز ویژگی ها و خواص خود را دارد که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم.

 

قلمه ریشه دار استویا

 

مشخصات نشاء استویا

نام دیگر نشاء استویا، شیرین برگ و یا شکر برگ است. نشاء استویا گیاهی علفی و چند ساله، دارای ریشه ای گسترده، برگ های افتاده و از خانواده کاسنی است. ارتفاع رشد نشاء استویا 50 تا 60 و گاهی 120 سانتیمتر می باشد. به طور طبیعی نشاء استویا در مراحل اولیه رشد کندتری دارد ولی پس از گذراندن ماه اول، سرعت رشد آن به شرایط آب و هوایی منطقه وابسته خواهد بود. برگ گیاه نشاء استویا عطر و طعم شیرین دارد و به عنوان طعم دهنده شیرین و بدون کالری استفاده می شود و حتی می تواند جایگزین شکر شود. نشاء استویا بیشتر در جنبه های غذایی استفاده می شود. البته خواص درمانی و بهداشتی فوق العاده ای نیز دارد.

 

 

ثکثیر نشاء استویا

نشاء استویا از طریق کاشت بذر، قلمه علفی و کشت بافت تکثیر می شود. تعداد بوته مورد نیاز برای هر هکتار 50 تا 60 هزار بوته می باشد. اندام مورد استفاده نشاء استویا برگ آن است. عملکرد نشاء استویا در هر هکتار 3 الی 3.5 تن برگ خشک و زمان برداشت گیاه نیز اواخر بهار تا اوایل پاییز می باشد.

 

نشاء استویا

 

خواص نشاء استویا

خواص نشاء استویا از جنبه های مختلفی قابل بررسی است. خواص نشاء استویا به صورت زیر است:

- نشاء استویا از جنبه آرایشی برای شادابی و جوانی پوست و همچنین از بین برنده چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نشاء استویا می تواند بیماری های پوستی نظیر اگزما را بهبود ببخشد.

- نشاء استویا از جنبه درمانی برای لاغری و کاهش وزن مفید است. نشاء استویا پوکی استخوان را درمان می کند. نشاء استویا کلسترول خون، کبد و قلب را کاهش می دهد. نشاء استویا قند خون و دیابت را کنترل می کند و همچنین برای پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها مفید است.

- نشاء استویا از جنبه غذایی نیز به عنوان شیرین کننده کاربرد دارد. به این منظور از آن در چای، قهوه، آبمیوه، ماست و ... استفاده می شود. حتی از نشاء استویا می توان در پخت و پز به جای شیرینی و در پخت کیک و شیرینی نیز بهره برد.

 

قلمه ریشه دار استویا

 

برای سفارش و مشاوره رایگان جهت نشاء استویا می توانید با شماره های 09178347062 یا 09303109621 تماس حاصل نمایید.

 

 

ابر کلمات کلیدی :

شرکت پارس اکسیر فارس , گیاهان دارویی , بذر , نهال , تولید قلمه , تولید و تکثیر گیاهان دارویی , استویا , قلمه استویا , نهال استویا , بذر استویا , گیاه استویا , نشاء استویا , نشا استویا , فروش نشاء استویا , فروش نشاء استویا در شیراز , فروش نشاء استویا شیراز , فروش نشاء استویا فارس , فروش نشاء استویا در فارس , فروش نشاء استویا در استان فارس , فروش نشاء , فروش نشاء در فارس , فروش نشاء فارس , فروش نشاء در استان فارس , فروش نشاء شیراز , فروش نشاء در شیراز , فروش نشا , مشاوره کشت و کار گیاهان دارویی , مشاوره کاشت گیاهان دارویی , مشاوره کشت گیاهان دارویی , کاشت گیاهان دارویی , کشت گیاهان دارویی , مشاوره کشت و کار گیاهان دارویی در شیراز , مشاوره کشت و کار گیاهان دارویی شیراز , مشاوره کشت و کار گیاهان , فروش نشاء و قلمه گیاهان دارویی در فارس , تولید و تکثیر گیاهان دارویی , فروش قلمه استویا در فارس , فروش نشاء استویا , فروش قلمه استویا در شیراز , فروش نشاء گیاهان دارویی , فروش نشاء گیاهان دارویی در فارس , گیاهان دارویی قابل کشت در گلخانه , پرسودترین گیاه برای کاشت

 

تاریخ ویرایش مطلب 1399/11/11

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

شرکت پارس اکسیر فارس

مرکز تخصصی تولید و تکثیر گیاهان دارویی در استان فارس با 7 سال سابقه تولید و عرضه بذر، و نهال گواهی شده گیاهان دارویی مطابق با استانداردهای ملی کشت، پرورش و تولید انبوه گیاهان دارویی و معطر

آدرس : شیراز ، شهرک آرین ، پارک علم و فناوری ، ساختمان آپادانا

تلفن تماس : 09178347062 یا 09303109621

مدیریت : مهندس بهرامی فرد

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید